Facebook ikonka prawy margines

Aktualności - archiwum 2011

 • Wolontariat europejski - relacja ze spotkania informacyjnego
  05 kwietnia 2011
  5 kwietnia w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle odbyło się spotkanie informacyjne, którego tematem była Akcja 2 programu „Młodzież w działaniu” – Wolontariat Europejski.
 • 31 marca 2011
  Instytut Książki ogłosił wyniki naboru wniosków na Programy Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w 2011 r. W bieżącym roku Programy cieszyły się rekordowym zainteresowaniem i w związku z pełnym wykorzystaniem limitów finansowych w pierwszym terminie składania wniosków nie będzie kolejnego naboru. Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle, po raz kolejny otrzymała ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego dofinansowanie na realizację dwóch projektów: VI Festiwal Poezji i Prozy oraz Literacki Park. Otrzymane środki finansowe muszą być przeznaczone na realizację zadań wymienionych w projektach, dotyczących promocji czytelnictwa.
 • Światowy Dzień Poezji
  21 marca 2011
  21 marca w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle, miłośnicy poezji uczcili Światowy Dzień Poezji. Ten dzień ogłoszony przez UNESCO, stał się pretekstem do prezentacji własnej twórczości przez poetów regionu jasielskiego. Współorganizatorem imprezy był Młodzieżowy Dom Kultury, którego wokaliści, przygotowani przez Małgorzatę Czeluśniak uświetnili swoim występem poetycki wieczór.
 • Wystawa: Zmieńmy Świat
  13 marca - 23 maja 2011
  W Europie jest 100 milionów wolontariuszy, co oznacza, że co piąty Europejczyk angażuje się w dobrowolną i bezpłatną pracę na rzecz innych. By uświadomić znaczenie dotychczasowych działań związanych z wolontariatem oraz zachęcić nas wszystkich do większego zaangażowania, rok 2011 został ogłoszony Europejskim Rokiem Wolontariatu. Miejska Biblioteka Publiczna włączając się w obchody tego roku organizuje cykl imprez poświęconych wolontariatowi i w dniach 16 marca – 23 maja zaprasza na wystawę „Zmieńmy świat. Europejski Rok Wolontariatu”.
 • 08 marca 2011
  8 marca w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle odbyła się dyskusja o książce Marka Sobóla Mojry i promocja, tyle co wydanej książki Sama Marii Majchrowicz, która ukryła się pod pseudonimem Mai Mavitsch.
 • 06 - 12 marca 2011
  W dniach 6-12 marca zostanie zorganizowany Międzynarodowy Tydzień E-Książki. Inicjatorką Tygodnia E-książki (Read an E-Book Week) jest Rita Toews, wielokrotnie nagradzana kanadyjska autorka powieści i książek dla dzieci.
 • Pomyszkuj w bibliotece
  03 marca 2011
  Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle bierze udział w międzynarodowej akcji „Tydzień z Internetem 2011”, mającej zachęcić jak największą liczbę osób do korzystania z Internetu.
 • Poradnia zdrowia w ramach Tygodnia z Internetem
  03 marca 2011
  Poradnia zdrowia w ramach Tygodnia z Internetem
 • Całe Jasło czyta dzieciom - podsumowanie akcji w roku szkolnym 2009/2010
  25 lutego 2011
  25 lutego 2011 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle odbyło się podsumowanie akcji „Całe Jasło czyta dzieciom” za rok szkolny 2009/2010. Było ono okazją do podziękowania osobom, firmom i instytucjom, które na różne sposoby wspierały działania MBP w naszym mieście i powiecie w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”.
 • Jak czytają jaślanie
  21 lutego 2011
  W 2010 r. co trzeci mieszkaniec korzystał z wypożyczalni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle, 11 280 osób wypożyczyło 210 152 woluminy. W Polsce i województwie podkarpackim średnio tylko co piąty mieszkaniec korzysta z wypożyczalni .